DODACÍ LHŮTA SE MŮŽE LIŠIT OD LHŮTY UVEDENÉ ZEJMÉNA U PŘÍSLUŠENSTVÍ Z DŮVODU DELŠÍCH DODACÍCH LHŮT NA STRANĚ VÝROBCE V SOUVISLOSTI S COVID-19

Brusné papíry

Profesionální škála

Naše flexibilní brusné materiály jsou vyvíjeny a vyráběny s ohledem na profesionální uživatele firmy Hitachi. Zákazníky, kteří neustále hledají nejvhodnější druhy takových materiálů. Hitachi nabízí vhodné výrobky ať se jedná o broušení dřeva, kovu, natřených a lakovaných povrchů, plastů nebo nátěrových tmelů. Pro všechny aplikace je k dispozici řada brusných materiálů se svými charakteristikami a výhodami.
Brusné materiály Hitachi mají následující specifické technické výhody:

  • silný a trvanlivý povrch
  • agresivní hrubost pro rychlé odebírání materiálu
  • všechny velikosti dostupné se suchým zipem na zadní straně pro rychlou a jednoduchou výměnu
  • ideální na dřevo i kov

Červený brusný papír na dřevo

Hitachi nabízí širokou paletu červeného brusného papíru k broušení všech druhů dřeva, stavebních desek, tvrdého dřeva, dřevotřísky a kovu. Červený brusný papír Hitachi se vyrábí z vysoce trvanlivého papíru, potaženého korundem pojeným vysoce kvalitní pryskyřicí. Zrno tvoří jednolitý povrch s pojivem, které tvoří fenolová pryskyřice s velmi dobrou tepelnou odolností, která zvyšuje odolnost zrna a jeho opotřebení, pružnost, pevnost v tahu a stabilitu.
Tento způsob potahu napomáhá snížit ucpávání pracovního povrchu prachem, čímž udržuje vysoký výkon úběru materiálu. Rovnoměrně rozprostřené zrno zajišťuje stálou hloubku drsnosti po celém brusném papíru. Výsledkem je čistý obroušený povrch, nevyžadující přepracování s významnou úsporou času. Dobrých výsledků se dosahuje především na neopracovaném dřevu a kovu

Bílý brusný papír na barvy

Speciálně pro odstraňování barev, laků nebo hrubé omítky nabízí Hitachi profesionální řadu bílého brusného papíru. Tvoří ho brusivo z korundu plus povlak proti zanášení ze stearanu vápenatého na podkladu z latexového papíru společně s močovinovou pryskyřicí. Použití bílého korundu zajišťuje dobrý ostrý řez a při potažení stearanem vápenatým dosahuje dobré trvanlivosti ve spojení s dobrou povrchovou úpravou. Povlak ze stearanu vápenatého působí jako mazivo, které dodává lesklý povrch, snižuje nežádoucí ucpávání a také má chladicí účinky při broušení vrstvy laku.

Vyražené otvory ve spojení s odprašovacím systémem umožňují účinné odstranění prachu částeček barvy nebo laku z pracovního povrchu.

Účelem močovinové pryskyřice je přispět k delší životnosti výrobku díky jeho dobré stabilitě při vystavení teplu, generovanému v procesu broušení

a dává možnost udržovat bílý brusný povrch. Je ideální pro použití v automobilovém průmyslu.

  • broušení barev a laků všeho druhu a tmelů
  • široká škála velikostí dostupných se suchým zipem nebo lepeným podkladem
  • vysoce kvalitní brusný papír
  • dlouhá životnost
  • vysoký poměr odstranění materiálu díky speciálnímu potahu stearanem vápenatým

Černý brusný papír na kámen

Pro broušení kamene, umělého kamene a skla s brusným zrnem z  karbidu křemíku. Toto zrno má nejvyšší tvrdot mezí běžnými brusnými materiály a z toho důvodu je vhodný pro použití na neželezných kovech, mramoru, skle a plastech. Rovněž je široce používany  při broušení materiálu CORIAN umělý kámen, při dokončování vnitřnách hran.